top of page

Spor Postası Gazetesi Röportajımız

June 20, 2016

Her spora eşit mesafede olarak okurlarının takdiri kazanan Spor Postası portalı bu hafta da bambaşka bir dalı sizler için inceledi. 

 Röportaj: Serhat Hergüner

 Son dönemlerin yükselen Krav Maga sporunun üst düzey ismi Krav Maga Marmara Bölgesi temsilcisi Faruk Yavuz ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. 12 yaşından büyük insanların yaş farketmeksizin bu sporu yapabileceğini ve yapması gerektiğini savunan Yavuz, ‘Her insanın kendini savunması gerekir’ dedi.

S.H: Bu spor­la uğ­raş­ma­ya ne za­man baş­la­dı­nız?

F.Y: 1991 yılından beridir çeşitli dövüş sporları ile ilgili çalışmalar yürütmekteyim. Bugün Marmara Bölge Temsilciliğini yaptığım Krav Maga ile 2010 senesinde şimdiki Federasyon Başkanım Engin Deniz Karadağ sayesinde tanıştım. O zamanlar World Krav Maga Assocation (WKMA) bünyesinde bu işi yaygınlaştımak için çalışmalar yaparak başladık, daha sonrasında Krav Maga ve Kapap Türkiye Federasyonu’nu kurarak bu sporu Türkiye’ de resmi olarak yapabileceğimiz bir platforma taşıdık.

Şile Sahil Kamp İstanbul

August 28, 2018

Uzun zamandır “Kum Otel” e alternatif oluşturabilecek bir kamp arayışı içerisindeydik. Zira günü birlik kamp alanları çadır ve karavan kampçılığından çok farklı bir kültüre sahip. Doğa içerisinde huzur bulma isteğiniz bir anda doğa içerisinde eziyete dönüşebilir. Bu nedenle gideceğimiz kamp alanlarını özenle seçmeye çalışıyoruz.

Krav Maga & Kapap Türkiye‘de Marmara Bölge Temsilcisi Faruk Yavuz arkadaşımız iki hafta önce bizi aradı. (Banu da Wing Tsun bilir, hani dayak yediğimden bahsetmiştim 🙂 ) Şile’de “Sahil Kamp İstanbul” adlı bir kampta “Beylikdüzü Senjutsu Dojo” hem eğitim hem de çadır kamp aktivitesi düzenleyeceklerini söyledi. Tamam dedik ama öncesinde Carettamızdaki bir su deposu arızası için Sakarya’ya Başoğlu Karavan’ a uğramamız gerekiyordu. Cuma öğlen gibi yola çıktık. Başoğlu karavan yetkilileri sorunumuzla yakından ilgilendiler. Kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz. Arızamız giderildikten sonra yönümüzü Şile’ye çevirdik.

Please reload

bottom of page